Blog posts April 2011

Učenie Esejcov

Esejci mali jedinečné duchovné učenie, ktoré im bolo dané od Boha, ako sami hlásali. Toto učenie bolo prastaré – bolo hovorené, že je najmenej 8000, možno aj 10000 rokov staré, alebo ešte staršie. Pravdepodobne pod výsledkom účinku tohto učenia na ľudí, ktorí ho praktikovali, bolo prebraté a praktikované  mnohými vysokými kultúrami a starými náboženstvami; žilo ďalej v pôvodnom kresťanstve, stopy nájdeme dodnes aj v hinduizme, budhizme, isláme; napríklad aj učenie jógy má ževraj pôvod v esejskom učení.

Read more

Toltécke učenie podľa Victora Sáncheza

Toto je úvod do toltéckeho učenia s cvičeniami, ktorý sa zakladá na výpiskoch z knihy The Teachings of Don Carlos od Victora Sáncheza. Články sa nachádzajú na blogu Eprakone a tu je zoznam liniek v poradí, v akom ich treba čítať:

Susan Greggová: Tanec sily

 Na Eprakone som začala uverejňovať výťahy z knihy Susan Greggovej The Dance of Power, Tanec sily. Je to rozprávanie o jej toltéckom výcviku u dona Miguela Ruiza. Pre mňa je to veľmi zaujímavá kniha, pretože mi ukazuje Castanedove rozprávania z trochu inej stránky a tak si viem všeličo lepšie predstaviť a zaradiť.

 Pretože na Eprakone sú články roztrúsené s časovým rozostupom, ak ich niekto chce čítať a použiť ako osnovu pre svoje vlastné učenie, bude mať problém zoradiť si ich.

Read more

Minikurz porozumenia vlastným (i cudzím) snom

Práca so snami, porozumenie snom a dekódovanie významu v tom, čo sa nám sníva, nie je vôbec taká zložitá vec.

Po prvé: zabudnite na snáre! Každý z nás má individuálnu symboliku a tú potrebuje „rozlúsknuť“. Takže ak sa chcete pustiť do zisťovania významu svojich slov, nachystajte si pero a papier a pozrite si tieto články:

4 blog posts

Voľný pád (kniha)

knizka VP obalka

Pribudlo na Eprakone:

Návštevy:

224442

TOPlist